Internet mobilny czy stacjonarny? Która opcja najlepiej sprawdzi się w firmie

Obecnie, w naszych dość ciekawych czasach siła internetu jest niezaprzeczalna i chyba nie ma już firm, które nie posługują się tym niesamowitym wynalazkiem w pracy. Dostęp do internetu jest obowiązkowy.

Internet

Usługi internetowe oferują wiele opcji, różne prędkości łącza, promocyjne abonamenty, czy połączone pakiety. Internet dla firm to usługa często zamawiana przez różne instytucje i przedsiębiorstwa niemal ze wszystkich dostępnych branż.

W zależności od potrzeb i wymagań firma może wybrać internet światłowodowy, lub mobilny. Wszystko zależy od siedziby, miejsca, wielkości i działalności danej firmy.

Internet mobilny

Internet mobilny jest dobrym wyborem, oczywiście tak jak wszystko ma swoje wady i zalety. Np.dość dużą wadą jest limit transferu danych ponieważ w momencie wykorzystania transferu internet zwalnia do prędkości, która nie pozwala na swobodne korzystanie, a przecież dla firmy jest to dosyć zabójcza opcja. Zasięg sieci nie pokrywa kraju w stu procentach i często w różnych regionach kraju nie ma możliwości odbioru takiego rodzaju internetu.

Natomiast do pozytywów sieci bezprzewodowej zaliczyć można możliwość połączenia się z nią z bardzo wielu miejsc w danej firmie np. przez smartfon lub tablet.

Internet stacjonarny

Jednak to internet stacjonarny jest powszechnie używany jako rodzaj łącza przez większość firm nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Posiada stabilniejsze łącze co często przekłada się pozytywnie na jakość i czas pracy. Często podczas złych warunków atmosferycznych w mobilnym internecie są zakłócenia i przerwy – w sieci stacjonarnej raczej nic takiego się nie zdarza. Symetryczne łącze zapewnia jednakową
prędkość wysyłania i odbierania danych.

Dla wielu firm istotne jest też otrzymanie ochrony i programów bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć swoje zasoby. W pakietach można dostać narzędzia biurowe i np. dodatkowe dyski.

Bezpieczne, niezawodne, stabilne połączenie internetowe jest bardzo istotne przy podejmowaniu decyzji, umów i kontraktów. Tutaj zdecydowanie sprawdza się stałe łącze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + seven =