Inteligentna kopiarka – iR 1500 Canon

Kopiarki Canon należą do najczęściej kupowanych i najbardziej znanych ze swojej niezawodności wśród tego typu sprzętów. Model iR 1500 należy do jednego z najbardziej ekonomicznych i funkcjonalnych kopiarek.

Seria iR 1500 posiada wysoką rozdzielczość drukowania (do 2400 x 600 dpi) – a to z myślą o doskonałym wyglądzie dokumentów. Dzięki temu kopiarka ta nadaje się świetnie nie tylko na użytek domowy, ale i bardziej oficjalny, biurowy. Kopiarka ta posiada „inteligentny” tryb zdjęcie – tekst, który dzieli je w tekście i dokonuje na tej zasadzie kontrastu kopii, dzięki czemu osiągamy optymalny wygląd wydruku. Mając na uwadze ekonomiczność, trzeba wspomnieć o oszczędzaniu tonera i jego efektywnym systemem napełniania – zmniejsza to koszty eksploatacji sprzętu. Koszty zużycia papieru też można zmniejszyć – poprzez zeskanowanie dwóch dokumentów i skopiowanie ich na jedną stronę A4.

Jak na maszynę o takiej wadze i wydajności (21 kg żywej wagi i jednorazowo do 99 kopii), kopiarka pobiera niewiele mocy, bo do 890 W – lub nawet mniej. Toner wystarcza na 6000 kopii przy pokryciu 5% strony. Dokumenty sortują się i porządkują w zestawy samodzielnie, ingerencja użytkownika jest tutaj zbędna – to kolejny przejaw „inteligencji” tej kopiarki.

Oprócz tego, że kopiarka jest inteligentna, jest też szybka. Sprzęt gotowy jest do pracy do 4,5 sekundy po włączeniu, i max. 1 sekundzie w trybie oszczędzania energii. Jednorazowo, w ciągu minuty kopiarka potrafi „wypluć” 15 biało-czarnych stron formatu A4. Kopiarka rozpoznaje do 256 odcieni, zatem nie można jej przypisać do kopiarek fotograficznych, ale wyłącznie domowych i biurowych.

Obsługa tego sprzętu jest tak prosta, że dzięki jasnemu panelowi sterowania i wyświetlaczowi z użyciem kopiarki poradzi sobie nawet rozgarnięte dziecko.

Żeby sprzęt jak najdłużej był sprawny, co 5000 kopii lub co 3 miesiące należy poddać kopiarkę przeglądowi technicznemu.