Dwa kursy, które musi zrobić każdy fizjoterapeuta

Dwa kursy, które musi zrobić każdy fizjoterapeuta!

Fizjoterapia to dział medycyny, który korzysta z zespołu metod leczniczych, opierających się na reaktywności organizmu na bodźce.

Jej celem jest poprawa stanu fizycznego pacjenta, jego ogólnej sprawności mięśniowej i ruchowej oraz usuwanie i zapobieganie różnym dolegliwościom. Osoba, która profesjonalnie zajmuje się tym działem medycyny to fizjoterapeuta. Musi on cechować się odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, aby jak najlepiej pomóc pacjentowi. Dobrze jest więc ustawicznie podnosić swoje kompetencje, a można tego dokonać za pomocą udziału w specjalnych szkoleniach.

Sprawdź: TopSchool - Kursy i szkolenia dla fizjoterapeutów

Szkolenia i kursy dla fizjoterapeutów

Istnieje wiele kursów dla fizjoterapeutów, jednak dwa z nich zasługują na szczególną uwagę. Pierwszym kursem, z którego warto skorzystać jest kurs Ibita Bobath dla dorosłych.

Ibita Boath to metoda wykorzystywana do rehabilitacji pacjentów z uszkodzonym centralnym układem nerwowym, na przykład w wyniku udaru lub stłuczenia mózgu. Podczas kursu poruszane są zagadnienia dotyczące kontroli i badania ruchu, obserwacji zaburzeń na wielu płaszczyznach oraz neurofizjologii. Kładzie się nacisk na zdobycie umiejętności związanych z praktyczną pracą z potrzebującym pacjentem. Warto skorzystać z takiego kursu, ponieważ każdy uczestnik ma szansę zdobycia umiejętności właściwej analizy ruchu oraz osiąga wiedzę na temat właściwego planowania pracy z pacjentem. Ibita Bobath daje również wiedzę z zakresu kontroli motorycznej, plastyczności, czy spastyczności. Kurs realizowany jest nie tylko w formie teoretycznej w postaci wykładów, ale również daje uczestnikom szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.

Drugim kursem, którego nie może przegapić żaden fizjoterapeuta jest Trójwymiarowa terapia skolioz wg K. Schroth. Szkolenie to obejmuje najnowsze wytyczne dotyczące zachowawczej terapii skolioz wg SOSORT, podstawy koncepcji i klasyfikację skolioz wg K. Schroth oraz cele i metodykę terapii. Najważniejszą zaletą kursu jest możliwość wykonywania praktycznych ćwiczeń i zdobywania cennego doświadczenia.

Skorzystanie z takich kursów to szansa na rozwój, pogłębianie wiedzy i jeszcze bardziej skutecznej pracy, co jest niezwykle ważne dla każdego fizjoterapeuty, dlatego warto z nich skorzystać. Te i inne szkolenia oferuje firma Top School, która zajmuje się organizacją profesjonalnych kursów dla fizjoterapeutów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =