Dlaczego warto pójść do dietetyka?

Mimo, że marzymy o szczupłej sylwetce głównie ze względów estetycznych, aktywność fizyczna ma, także duży wpływ na nasze zdrowie. Moda na zdrowy tryb życia na szczeście nadal trwa, na ulicach pojawia się coraz więcej biegaczy, zapełniają się również siłownie.

Oprócz regularnego treningu równie ważnym elementem wspomagającym odchudzanie jest dieta. Mimo, że w internecie można znaleźć wiele podpowiedzi, na pewno nie znajdziemy tam diety skomponowanej zgodnie z potrzebami naszego organizmu. Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalisty? Dietetyk nauczy nas jak odżywiać się zdrowo, by stracić zbędne kilogramy bez efektu jo-jo. Racjonalny sposób żywienia nie wymaga stosowania głodówki ani ciągłych wyrzeczeń. Pamiętajmy, ze najskuteczniejszą metodą odchudzania jest stopniowe gubienie kilogramów poprzez zastosowanie zbilnsowanej diety. Ubytek masy ciała powinien wynosić od 2 do 4 kilogramów miesięcznie.

Cenne rady dietetyka

Dietetyk pomoże nam wyeliminować złe nawyki, zaproponuje nam produkty alternatywne oraz pokaże nam jak przygotowywać posiłki. Odpowiednio skomponowana dieta zaspokoi zapotrzebowanie naszego organizmu na składniki odżywcze, dzięki temu nie będziemy mieć potrzeby korzystania z suplementacji, poprawi się kondycja naszych włosów, skóry i paznokci, będziemy cieszyć się lepszym samopoczuciem. Dobry dietetyk na pewno będzie w stanie zmotywować nas do działania, oczywiście pod warunkiem, jeżeli będziemy przestrzegać ustalonych zasad żywieni. Warto stworzyć sobie pewną drabinkę.