Czystszy samochód, bezpieczniejsza jazda

Utrzymać w czystości samochód nie jest łatwo. Zwłaszcza w czystości kompletnej i stale. Okazuje się jednak, że warto, ponieważ nawet tak z pozoru błahe zajęcia, jak sprzątanie samochodu ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Pamiętajcie, że doskonalenie jazdy jest ważne dla każdego kierowcy.

Po pierwsze: szyby i lusterka.

Wydaje się oczywiste, a dla wielu oczywiste nie jest, że wszystkie szyby i lusterka w samochodzie powinny być regularnie czyszczone. Niezakłócona niczym widoczność jest podstawowym czynnikiem gwarantującym bezpieczne poruszanie się samochodem. Przed wyjazdem w trasę należy się upewnić, czy stan szyb pozwala na odpowiednią widoczność. To dotyczy to także lusterek. Zorientowanie się po rozpoczęciu manewru zawracania, wyprzedzania czy parkowania, że lusterka są tak zakurzone lub zabrudzone, iż jest konieczne otwarcie drzwi albo „intuicyjne” wykonanie manewru jest niedopuszczalne!

Po drugie: podłoga.

Równie często się zdarza, że na samochodowej podłodze znajduje się nie tylko kurz, ale także śmieci: opakowania po jedzeniu, zabawki dzieci, nawet ubrania. Niby nic, a jednak wcale nie tak trudno o to, aby nagła chęć przesunięcia tej rzeczy czy wyrzucenia jej przez okno (o zgrozo, obraz często możliwy do zobaczenia) rozproszyła naszą uwagę. To tylko jeden z przykładów, ponieważ przewożenie w samochodzie rzeczy może sprawić, że będą one po prostu przeszkadzać, znajdując się w nieodpowiednim miejscu, tym bardziej, ze ruch Sadochu może także je same wprowadzić w ruch.

Po trzecie: warto mieć w samochodzie coś do czyszczenia.

Nigdy nie wiemy, kiedy może się przydać mała szczotka czy szmatka do czyszczenia. Jeśli spędzamy w samochodzie więcej czasu, często tam jemy, nie jest trudno o zabrudzenie którejś z części samochodu. Dlatego warto mieć podstawowe narzędziarnia do czyszczenia ich używać.

Pamiętajmy, że zadbany samochód nie tylko podnosi komfort jazdy, ale także zapewnia łatwiejszą obsługę pojazdu – czysty samochód, bezpieczniejsza jazda.