Czy warto używać wcierki do włosów?

Wcierki są jednymi z bardziej skutecznych kosmetyków do włosów. Ich stosowanie posiada bardzo wiele istotnych zalet.

Wzmacniają cebulki

Przede wszystkim wcierki do włosów wzmacniają cebulki. Tak więc ograniczają ich wypadanie, dzięki czemu stają się one bardziej zagęszczone. Ponadto warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeżeli cebulki będą mocne, to włosy nie będą się również łamać w znacznym stopniu. Są one polecane szczególnie osobom farbującym włosy, albo takim, które z innych przyczyn mają z nimi problemy.

Jantar - odżywka-wcierka z wyciągiem z bursztynu do skóry głowy i włosów zniszczonych 100ml
Jantar – odżywka-wcierka z wyciągiem z bursztynu w sklep.farmona.pl

Przyspieszają porost włosów

Ponadto niektóre wcierki do włosów przyspieszają dodatkowo ich wzrost. Przykładem tutaj może być wcierka Jantar do włosów. Codzienne jej stosowanie jest w stanie znacznie przyspieszyć wzrost włosów. Oczywiście warto zdawać sobie sprawę z tego, że wcierka Jantar zadziała dopiero po kilku miesiącach od pierwszego stosowania. Należy więc być cierpliwym przy jej stosowaniu. Oprócz tego taka wcierka do włosów Jantar wpływa również na wyrastanie nowych włosów. Po jakimś czasie włosy stają się bardziej zagęszczone, a to również jest bardzo ważne.

Łagodzą stany zapalne

Niezwykle ważne jest również to, że wcierki takie nawilżają skórę głowy i łagodzą występujące na niej stany zapalne i podrażnienia. Ponadto wspierają walkę z łupieżem i z innymi podobnymi schorzeniami. Ich regularne stosowanie jest w stanie utrzymać skórę głowy w bardzo dobrej kondycji przez bardzo długi okres czasu.

Spowalniają przetłuszczanie się skóry głowy

Ponadto bardzo ważne jest również to, że wcierki takie są polecane osobom, które mają problem z przetłuszczającymi się włosami. Zmniejszają one ilość wytwarzającego się łojotoku i tym samym wpływają na to, że włosy nie przetłuszczają się w tak szybkim czasie. Przy czym mimo wszystko nawilżają i chronią skórę głowy, dzięki czemu redukcja ochronnej warstwy łojotoku nie wpływa w żaden sposób negatywnie na włosy. Oprócz tego często w ich skład wchodzą różne witaminy, które wpływają regenerująco na włosy, co jest również bardzo ważne.