Czy meble ogrodowe muszą być z okropnych białych plastików?

Meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów, które będą się pięknie prezentowały w otoczeniu zieleni i bujnej roślinności. W latach dziewięćdziesiątych panowała wielka moda na meble wykonane z obrzydliwego, tandetnego plastiku. Jedyną zaletą, jaka przemawiała za ich zakupem była niska cena. Inne aspekty raczej odstraszają od zakupu. Meble ogrodowe z plastiku poza tym, że są brzydkie, są także niewygodne i bardzo łatwo się psują, gdyż plastik nie wytrzymuje dużego natężenia ciężaru. Jednak w ostatniej dekadzie XX wieku wręcz zalały nasz rynek stołami, krzesłami, parasolami i innymi meblami ogrodowymi.

Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy znacznie większy wybór różnorodnych materiałów, z których mogą być wykonane meble ogrodowe. Bardzo popularne ostatnimi czasy są meble z kutej stali, wyroby kowalstwa artystycznego. Są one piękne, masywne i klasycznie eleganckie. Nadają się dotrzymania ich na wolnym powietrzu niemal przez cały rok, gdyż są odporne na działanie nieprzyjaznych czynników atmosferycznych. Wyroby rękodzieła, zarówno stolarstwa jak i kowalstwa artystycznego zdobywa wielką popularność w wielu dziedzinach meblarskich, ogrodowe meble są jedną z nich.

Równie popularne są meble ogrodowe wykonane z rattanu. Ten egzotyczny materiał prezentuje się wyjątkowo pięknie i estetycznie, jest również bardzo wytrzymały i stosunkowo odporny na wilgoć i słońce. Stosunkowo praktyczne i bardzo ładne są również meble ogrodowe wykonane z drewna takiego jak sosna, dąb. Jednak muszą one być pokryte odpowiednią warstwą impregnatu, aby zabezpieczyć drewno przed deszczem i mrozem. Jak widać z powyższego wyliczenia, istnieje wiele ciekawych materiałów, z których mogą być wykonane meble ogrodowe. Jedne są tańsze, inne droższe. Jedne bardziej eleganckie, inne praktyczniejsze.

Wybór należy do nas i jest uzależniony od naszych potrzeb oraz wymagań, jakie stawiamy przed takimi meblami. Na szczęście nie musimy już szpecić naszego ogrodu, czy działki okropnymi białymi meblami z plastiku.