Chrońmy skórę w ciąży zwłaszcza zimą

Gdy zbliża się zima nasza skóra staje się bardzo narażona na działanie przeróżnych czynników, takich jak np. wiatr, zimno, mróz. Czynniki te sprawiają, że nasza skóra bardzo szybko się wysusza, pierzchnie i łuszczy się. Zwłaszcza w ciąży, kiedy skóra jest bardziej delikatna niż zwykle. Dlatego w tym okresie należy szczególnie o nią dbać, gdyż jest szczególnie narażona na czynniki zewnętrzne.

Zwiększa się ryzyko wystąpienia popękanych naczynek krwionośnych w wyniku zmian temperatury, jeśli przykładowo zziębnięci wchodzimy do ciepłego pomieszczenia albo samochodu. Może tak się stać np Dlatego tak istotne jest, żeby w sezonie zimowym zatroszczyć się o właściwą ochronę skóry i używać kremy, które są przeznaczone celowo na zimę. Krem na zimę oprócz tego, że jest powłoką ochronną dla skóry, świetnie też nawilża i jest bazą pod makijaż.

Kremy na zimę

W okresie chłodów nasza skóra przeżywa szok termiczny, na naszej twarzy powstają rumieńce, skóra jest podrażniona i piecze, z tego powodu należy w tym czasie stosować kremy, które uszczelnią naczynia włosowate i wzmocnią włókna kolagenu oraz elastyny. Tak jest też w czasie ciąży aż do porodu, kiedy skóra na brzuchu i nogach zbytnio się rozciąga. Należy nadać jej odpowiednią elastyczność.

Ochrona skóry zimą jest bardzo ważna, lecz tak samo wrażliwe na działanie ujemnej temperatury są też wargi, więc pomyślmy o pomadce ochronnej, która uchroni nas przed spękanymi ustami. Pomadkę ochronną powinno się używać kilka razy w ciągu dnia.