Albo rodzina albo inżynier

Zaprawdę przyszło nam żyć w ciężkich czasach, kiedy pogoń za dobrą pracą i pieniądzem często stawiana jest na pierwszym miejscu, dopiero w następnej kolejności dom oraz rodzina. Z tego powodu rozpada się wiele związków małżeńskich. A równie wiele w ogóle nie powstaje, gdyż po prostu nie ma na to czasu. W pewnym sensie rozumiem taki punkt myślenia, ponieważ pieniądze aktualnie są bardzo ważne. Bez pieniędzy nie da się nic zrobić a życie w niedostatku nikogo nie bawi.

Poświęcenia inżyniera

Tak to już jest, że po wykształceniu humanistycznym, ciężko utrzymać kilkuosobową rodzinę. Gorzej mają nieco ludzie, którzy studiują, bądź skończyli kierunki techniczne. Ciągłe nadążanie za nowinkami, których jest cała masa sprawia, że nie ma czasu kompletnie na nic. Życie prywatne zamyka się do wyjścia raz na jakiś czas z kolegami z pracy.

Znam jednego inżyniera, który nie posiada żadnej rodziny, aczkolwiek nie narzeka na kiepską płacę. Oczywiście zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że nie może się obijać w pracy. Jego zajęcie wymaga niemal całkowitego poświęcenia uwagi raptem jednemu elementowi. Kiedy przyjmowano go do firmy, w której obecnie ma zatrudnienie, dobrze wiedział, że jego tytuł coś oznacza, ponieważ inżynier to praca na najwyższym poziomie. Od inżyniera wymaga się zdecydowanie więcej niż od osób, które takiego wykształcenia nie mają.

Sprawy rozwodowe

Poświęcenie dla pracy jednak to niezbyt dobra sprawa. Przesiadywanie po nocach nad dokumentami lub projektami negatywnie wpływa na życie małżeńskie a przez to dochodzi do wielu nieporozumień. Bywają również przypadki, kiedy takie nieporozumienia kończą się rozwodem a to zdecydowanie nic przyjemnego.

Człowiek jest zapracowany, żeby coś w życiu osiągnąć i nagle opuszcza go osoba, która miała go wspierać. Jest to do pewnego stopnia zrozumiałe. Wybierając zawód zatem warto się zastanowić nad swoją karierą i to poważnie, gdyż rozwód kościelny może zaboleć bardziej niż byśmy się tego spodziewali.