6 miejsc które warto zobaczyć będąc w Warszawie

Chociaż stolica naszego kraju nie należy do ulubionych kierunków podróży turystycznych na pewno warto poświęcić jej chwilę uwagi – to miasto naprawdę da się lubić.

Multimedialny Park Fontann znajduje się na skwerze I Dywizji Pancernej na warszawskim Podzamczu. Jego główną atrakcją są multimedialne pokazy, czyli podświetlane strumienie wody, które tańczą w rytm muzyki. Tryskająca woda tworzy mgiełkę, na której wyświetlane są projekty filmowe i laserowe.

Ciekawą atrakcją na turystycznej mapie Warszawy jest Neon Muzeum, mieszczące się na terenie SOHO Factory. Rozpoczęty w 2005 r. projekt dokumentacji neonów zatytułowany „Polski Neon” był zalążkiem muzeum, które zostało otwarte w 2012 roku, można w nim obejrzeć reklamy świetlne z okresu po II wojnie światowej.

Park Traugutta powstał w 1925 r. na terenach fortecznych. Stoi tam rzeźba „Macierzyństwo” z pocz. XX w. dłuta Wacława Szymanowskiego. W miejscu, w którym dziś wznosi się krzyż, powieszono w 1864 r. przywódców powstania styczniowego, wśród nich Romualda Traugutta.

Ogród Botaniczny UW to doskonałe miejsce na spacery, wizytę w ogrodzie warto połączyć ze zwiedzaniem parku Ujazdowskiego i Łazienek Królewskich. Wiele gatunków roślin, które można tam zobaczyć, jest zagrożonych wyginięciem lub są bardzo rzadko spotykane w Polsce.

Środek Śródmieścia w Warszawie znajduje się na skwerze między ul. Krakowskie Przedmieście i Karową. Dla oznaczenia tego miejsca została wmurowana okrągła płyta z granitu. Na płycie uwidoczniono także kierunki świata, a pod płytą został umieszczony list do kolejnych pokoleń.
Będąc w Warszawie oczywiście nie można przegapić Łazienek Królewskich, które należą do najpiękniejszych zespołów pałacowo-parkowych w Polsce.

Ze względu na to, że Warszawa, to jedno z największych miast Polski, zwiedzając najlepiej zatrzymać się w hotelu w centrum. Hotel Belwederski położony jest tuż przy Parku Łazienkowskim, w odległości 15 minut samochodem od Dworca Centralnego i 20 minut od Starego Miasta. Dzięki temu nie będziemy mieć problemu z dojazdem do większości miejscowych atrakcji.